‫ جذب استعدادها

sharif

دانشگاه صنعتی شریف به عنوان دانشگاه تراز اول فنی مهندسی کشور، هر ساله مقصد نفرات برگزیده کنکور سراسری است. در کنار این موضوع ارائه آموزش‌های فنی و تخصصی در بالاترین سطح کیفی آموزش، منجر به توسعه نیروی انسانی مستعد برای جذب در عالی‌ترین سطح تخصصی و فنی است. کارنامه حضور فارغ‌التحصیلان دانشگاه شریف در صنایع مختلف گواه بر این مدعی است که خروجی فارغ‌التحصیلان این دانشگاه موجب تحول در صنایع و سازمان‌ها می‌گردد.

در سال‌های اخیر، دانشگاه صنعتی شریف در کنار توجه به حفط کیفیت آموزش‌های تخصصی در بالاترین سطح، بر آموزش مهارت‌های نرم برای نقش‌آفرینی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان در صنعت توجه ویژه‌ای را معطوف داشته است. در همین راستا برنامه‌ای تحت عنوان مدرسه اشتغال شریف تأسیس گردیده است.

مدرسه اشتغال شریف اولین مدرسه اشتغال (Career School) ایرانی است که از سال 94 تاکنون با برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف برای کاهش فاصله میان توان‌مندی دانشجویان و نیازمندی‌های بازار کار تلاش می‌کند.

به باور ما مهم‌ترین مانع برای ورود تازه‌فارغ‌التحصیلان و افراد جویای کار به بازار، نداشتن مهارت‌های نرم (همچون رفتار حرفه‌ای، کارتیمی و…) و شناخت ناکافی از توانایی‌های خود است.

برای حل این مشکل تاکنون دوره‌های متنوعی در زمینه پرورش مهارت‌های حرفه‌ای و خودشناسی در دانشگاه‌ صنعتی شریف و دانشگاه‌ها و سازمان‌های دیگر برگزار شده و تلاش بر این است تا با طراحی دوره‌های جدیدتر افراد بیشتری را به شغل مطلوبشان برسانیم.